Billiards – Teams
#
Team
#
Team
1
WCC B
6
WCC A
2
WBC *
7
Millbrow/farn
3
Jaguar Landrover
8
Simms X B
4
Simms X A
9
OPEN DATE
5
Woolton Cons
10
Village *
See website for individual handicaps –
www.widnessnookerleague.co.uk

7.30pm Start – * 1 Table 7.00pm Start

                                                                            BEST BREAK     JOHN HUGHES 117 JAG/LAND

Billiards – Fixtures
Date
Game1
Game2
Game3
Game4
Game5
02 Sep 1v2 3v9 4v8 5v7 10v6
09 Sep 1v3 2v10 7v6 8v5 9v4
16 Sep 3v2 4v1 5v9 6v8 10v7
23 Sep 1v5 2v4 3v10 8v7 9v6
30 Sep 4v3 5v2 6v1 7v9 10v8
07 Oct 1v7 2v6 3v5 4v10 9v8
14 Oct 5v4 6v3 7v2 8v1 10v9
21 Oct 1v9 2v8 3v7 4v6 5v10
28 Oct 6v5 7v4 8v3 9v2 10v1
04 Nov 2v1 9v3 8v4 7v5 6v10
11 Nov 3v1 10v2 6v7 5v8 4v9
18 Nov 2v3 1v4 9v5 8v6 7v10
25 Nov 5v1 4v2 10v3 7v8 6v9
02 Dec 3v4 2v5 1v6 9v7 8v10
09 Dec 7v1 6v2 5v3 10v4 8v9
16 Dec 4v5 3v6 2v7 1v8 9v10
CHRISTMAS BREAK
06 Jan 9v1 8v2 7v3 6v4 10v5
13 Jan 5v6 4v7 3v8 2v9 1v10
20 Jan 1v2 3v9 4v8 5v7 10v6
27 Jan 1v3 2v10 7v6 8v5 9v4
03 Feb 3v2 4v1 5v9 6v8 10v7
10 Feb 1v5 2v4 3v10 8v7 9v6
17 Feb 4v3 5v2 6v1 7v9 10v8
24 Feb 1v7 2v6 3v5 4v10 9v8
02 Mar 5v4 6v3 7v2 8v1 10v9
09 Mar 1v9 2v8 3v7 4v6 5v10
16 Mar 6v5 7v4 8v3 9v2 10v1
23 Mar
KNOCKOUT PRELIMS
30 Mar
KNOCKOUT QUARTERS
06 Apr
KNOCKOUT SEMIS
20 Apr
KNOCKOUT FINAL
Division 1 – Teams
#
Team
H’C
#
Team
H’C
1
WCC C
130
7
HRBL
210
2
Runcorn Cons
150
8
USC A
120
3
Woolton Cons A
130
9
SIMMS X A
140
4
Village Galacticos *
-10
10
Jag Buffs
200
5
Jag Landrover
-30
11
Birchfield B
240
6
St Bedes Rhinos
30
12
Millbrow C
190

7.30pm Start – * 1 Table 7.00pm Start

                                                                     BEST BREAK  PHIL HORN 97 CLEARENCE  WOOLTON CONS

Division 1 – Fixtures
Date
Game1
Game2
Game3
Game4
Game5
Game6
12 Sep
1v2
3v11
4v10
5v9
6v8
12v7
19 Sep
1v3
2v12
8v7
9v6
10v5
11v4
26 Sep
3v2
4v1
5v11
6v10
7v9
12v8
03 Oct
1v5
2v4
3v12
9v8
10v7
11v6
10 Oct
                                                            Competitions Week
17 Oct
4v3
5v2
6v1
7v11
8v10
12v9
24 Oct
1v7
2v6
3v5
4v12
10v9
11v8
31 Oct
                                                             CUP FIRST ROUND
07 Nov
5v4
6v3
7v2
8v1
9v11
12v10
14 Nov
1v9
2v8
3v7
4v6
5v12
11v10
21 Nov
6v5
7v4
8v3
9v2
10v1
12v11
28 Nov
1v11
2v10
3v9
4v8
5v7
6v12
05 Dec
                                                              CUP LAST 16   SHIELD LAST 16
12 Dec
7v6
8v5
9v4
10v3
11v2
12v1
19 Dec
                                                               COMPETITIONS WEEK
26 Dec
                                                                  CHRISTMAS BREAK
09 Jan
2v1
11v3
10v4
9v5
8v6
7v12
16 Jan
3v1
12v2
7v8
6v9
5v10
4v11
23 Jan
                                                                  CUP QF   SHIELD QF
30 Jan
2v3
1v4
11v5
10v6
9v7
8v12
06 Feb
5v1
4v2
12v3
8v9
7v10
6v11
13 Feb 3v4 2v5 1v6 11v7 10v8 9v12
20 Feb 7v1 6v2 5v3 12v4 9v10 8v11
27 Feb
                                                                   CUP SEMI   SHIELD SEMI
05 Mar 4v5 3v6 2v7 1v8 11v9 10v12
12 Mar 9v1 8v2 7v3 6v4 12v5 10v11
19 Mar 5v6 4v7 3v8 2v9 1v10 11v12
26 Mar                                                                                SHIELD FINAL
02 Apr 11v1 10v2 9v3 8v4 7v5 12v6
09 Apr 6v7 5v8 4v9 3v10 2v11 1v12
16 APR                                                                               CUP FINAL

Divisions

Division 2 – Teams
#
Team
H’C
#
Team
H’C
1
St Josephes
80
7
WCC A
150
2
HGSC A *
120
8
Woolton Cons B
40
3
USC B
90
9
OPEN DATE
4
SIMMS X B
90
10
RWMC A
80
5
Gatecare Inst
100
11
OPEN DATE
6
BIRCHFIELD C
50
12
HGSC B *
140

7.30pm Start – * 1 Table 7.00pm Start

                                             BEST BREAK  TOM GRAY &  JORDEN SHAW46 WOOLTON CONS B & RWMC

Division 2 – Fixtures
Date
Game1
Game2
Game3
Game4
Game5
Game6
12 Sep
1v2
3v11
4v10
5v9
6v8
12v7
19 Sep
1v3
2v12
8v7
9v6
10v5
11v4
26 Sep
3v2
4v1
5v11
6v10
7v9
12v8
03 Oct
1v5
2v4
3v12
9v8
10v7
11v6
10 Oct
Competitions Week
17 Oct
4v3
5v2
6v1
7v11
8v10
12v9
24 Oct
1v7
2v6
3v5
4v12
10v9
11v8
31 Oct
CUP FIRST ROUND
07 Nov
5v4
6v3
7v2
8v1
9v11
12v10
14 Nov
1v9
2v8
3v7
4v6
5v12
11v10
21 Nov
6v5
7v4
8v3
9v2
10v1
12v11
28 Nov
1v11
2v10
3v9
4v8
5v7
6v12
05 Dec
CUP LAST 16 | SHIELD LAST 16
12 Dec
7v6
8v5
9v4
10v3
11v2
12v1
19 Dec
Competitions Week
26 Dec
Christmas Break
09 Jan
2v1
11v3
10v4
9v5
8v6
7v12
16 Jan
3v1
12v2
7v8
6v9
5v10
4v11
23 Jan
CUP QF | SHIELD QF
30 Jan
2v3
1v4
11v5
10v6
9v7
8v12
06 Feb
5v1
4v2
12v3
8v9
7v10
6v11
13 Feb 3v4 2v5 1v6 11v7 10v8 9v12
20 Feb 7v1 6v2 5v3 12v4 9v10 8v11
27 Feb
CUP SEMI | SHIELD SEMI
05 Mar 4v5 3v6 2v7 1v8 11v9 10v12
12 Mar 9v1 8v2 7v3 6v4 12v5 10v11
19 Mar 5v6 4v7 3v8 2v9 1v10 11v12
26 Mar
SHIELD FINAL
02 Apr 11v1 10v2 9v3 8v4 7v5 12v6
09 Apr 6v7 5v8 4v9 3v10 2v11 1v12
16 APR
CUP FINAL
Division 3 – Teams
#
Team
H’C
#
Team
H’C
1
WCC B
160
7
WCC D Knights
120
2
WBC *
60
8
Millbrow Vikings
280
3
Millbrow B
110
9
Simms X D
120
4
Simms X C
80
10
Birchfield A
150
5
OPEN DATE
11
Buffs Falcons*
150
6
Runcorn Mod Cons
SCR
12
OPEN DATE

7.30pm Start – * 1 Table 7.00pm Start

                                                                              BEST BREAK   D LOSBY  38 WCC KNIGHTS

Division 3 – Fixtures
Date
Game1
Game2
Game3
Game4
Game5
Game6
11 Sep
1v2
3v11
4v10
5v9
6v8
12v7
18 Sep
1v3
2v12
8v7
9v6
10v5
11v4
25 Sep
3v2
4v1
5v11
6v10
7v9
12v8
02 Oct
1v5
2v4
3v12
9v8
10v7
11v6
09 Oct
Competitions Week
16 Oct
4v3
5v2
6v1
7v11
8v10
12v9
23 Oct
1v7
2v6
3v5
4v12
10v9
11v8
30 Oct
CUP FIRST ROUND
06 Nov
5v4
6v3
7v2
8v1
9v11
12v10
13 Nov
1v9
2v8
3v7
4v6
5v12
11v10
20 Nov
6v5
7v4
8v3
9v2
10v1
12v11
27 Nov
1v11
2v10
3v9
4v8
5v7
6v12
04 Dec
CUP LAST 16 | SHIELD LAST 16
11 Dec
7v6
8v5
9v4
10v3
11v2
12v1
18 Dec
Competitions Week
25 Dec
Christmas Break
08 Jan
2v1
11v3
10v4
9v5
8v6
7v12
15 Jan
3v1
12v2
7v8
6v9
5v10
4v11
22 Jan
CUP QF | SHIELD QF
29 Jan
2v3
1v4
11v5
10v6
9v7
8v12
05 Feb
5v1
4v2
12v3
8v9
7v10
6v11
12 Feb 3v4 2v5 1v6 11v7 10v8 9v12
19 Feb 7v1 6v2 5v3 12v4 9v10 8v11
26 Feb
CUP SEMI | SHIELD SEMI
04 Mar 4v5 3v6 2v7 1v8 11v9 10v12
11 Mar 9v1 8v2 7v3 6v4 12v5 10v11
18 Mar 5v6 4v7 3v8 2v9 1v10 11v12
25 Mar
SHIELD FINAL
01 Apr 11v1 10v2 9v3 8v4 7v5 12v6
08 Apr 6v7 5v8 4v9 3v10 2v11 1v12
15 APR
CUP FINAL